maovähendusoperatsioonid

Maovähendusprotseduurid

Maovähendusprotseduurid on sageli ainukeseks võimaluseks kuidas kiiresti ja turvaliselt ohtlikust ülekaalust vabaneda. Tugev ülekaal vähendab oluliselt elukvaliteeti, lühendab eluiga ja põhjustab erinevaid mentaalseid probleeme. Patsiendid, kes on proovinud järjest ohtlikumaks muutuvat ülekaalu edutult teiste meetoditega kontrolli alla saada leiavad sageli abi just maovähendusoperatsioonist. Iga patsient on erinev ning üks operatsioonimeetod ei sobi kõigile, seetõttu on oluline, et oleks võimalus valida erinevate variantide vahel, mis just personaalselt sinule sobib. Oleme ohtlikust kehakaalust vabanemiseks välja töötanud kolm erinevat kirurgilist lahendust ja ühe mitte-kirurgilise protseduuri. Seega on Kaalulangetuskliiniku kaalukirurgide arsenalis suurim valik tänapäevaseid kaalulangetuse meetodeid, mis võimaldab pakkuda sulle suurimat maovähenduse protseduuride valikut Eestis.

Bariaatrilised protseduurid

Bariaatriline kirurgia ehk kaalukirurgia on teaduslikult tõendatult kõige tulemuslikum rasvumise ja sellega kaasuvate haiguste ravimeetod, mis ühtlasi tekitab suurt ja püsivat kaalulangust. Kaalukirurgia abil on võimalik ennetada või kuni tervenemiseni mõjutada tervet rida tõsise ülekaaluga seotud haigusi, maovähendusoperatsioon võib tihti olla ainukeseks töötavaks lahenduseks, kui üksnes dieet ja treening pole andnud piisavaid tulemusi.

Maovähendusoperatsioon piirab söödava toidu kogust. Väiksem magu täitub söömisel kiiresti ning täiskõhu tunne saabub juba väga väikese koguse söömisel. Inimene tarbib selle tõttu vabatahtlikult ja ilma piiramiseta vähem kaloreid ja võtab kaalust alla. Protseduuri läbinud patsiendid võivad oodata 50-85% üleliigse kehakaalu kadumist kahe aasta jooksul pärast mao vähendamist.

maovähendusoperatsiooni hind

Sinu elumuutev kogemus algab põhjalikust tervisekontrollist. Selle käigus kogub sinu raviarst kokku olulise informatsiooni sinu tervisliku seisundi ja eelnevate haiguste kohta. Suurt tähelepanu pööratakse esmakohtumisel ka sinu vajadustele, sinu võimalustele ja sinu eesmärkidele. Arsti toetusel saad panna paika endale sobivad eesmärgid ning vastavalt sellele koostab arst sulle sobiva raviplaani. 

Lisaks muudab maovähendusoperatsioon oluliselt patsientide toidueelistusi ning söömiskäitumist. Selle tulemusena langeb jätkuvalt kehakaal, paranevad mitmed kaasuvad haigused (2. tüübi diabeet, kõrge vere kolesteroolisisaldus, kõrge vererõhk, uneapnoe jne) ning sellest tingituna pikeneb ka eluiga.

Operatsioonijärgselt ei vähene tarbitava toidu kogus vaid väiksema mao arvelt, vaid võimalik on muutus ka söögiisu reguleerivate hormoonide töös. Kui söögiisu on paranenud hormoonide töö tõttu väiksem, on edaspidi ka kergem paremaid ja tervislikumaid toiduvalikuid teha. Koos professionaalse nõustamise ja jälgimisega ning kogu kaalukirurgia meeskonna abiga on pikaajalised tulemused ja hea füüsiline vorm saavutatav aastakümneteks.

Üha enam liigutakse selles suunas, et maovähendusoperatsiooni vajalikkuse ja tõhususe hindamisel ei ole ainult kehamassiindeks peamiseks indikaatoriks, sest see ei anna üheselt kõige adekvaatsemat infot inimese tervise tegeliku seisundi kohta. On vaja komplekssemat lähenemist ning siinkohal tuleb arvestada ka inimese kaasuvaid haigusi, terviseajalugu, toitumis- ja treeningharjumusi, riskikäitumist jms.

Maovähendusoperatsioon on aga kehamassiindeksist lähtuvalt näidustatud juhul, kui see on üle 30 kg/m2 ning haigused, mis mängivad rolli otsuse tegemisel, on 2. tüübi diabeet, südamepuudulikkus, kõrge vere kolesterool, kõrge vererõhk, liigeshaigused, uneapnoe, viljatus jt.

Testi oma sobivust

Ehk vertikaalne maoresektsioon on maovähendusoperatsioon, mille käigus eemaldatakse suurem osa maost.  

 • Kestvus 0,5-1 h
 • Taastumine 2 nädalat
 • Kaalukaotus 60-70% ülekaalust

Ehk maost möödajuhtiv operatsioon on kaalukirurgia meetod, mille puhul lisaks mao suuruse vähendamisele muudetakse ka toidu liikumist peensooles vähendades kalorite imendumist.

 • Kestvus 1-1,5 h
 • Taastumine 2 nädalat
 • Kaalukaotus 70-80% ülekaalust

On maost möödajuhtiv operatsioon, mille käigus vähendatakse seedimises osaleva mao ja peensoole mahtu tekitades nii kalorite imendumise kui ka toidukoguste vähenemise.

 • Kestvus 1-1,5 h
 • Taastumine 2 nädalat
 • Kaalukaotus 75-85% ülekaalust

Mitte-kirurgiline ülekaalulisuse ravimeetod, mille puhul paigaldatakse patsiendi makku vedelikku täis balloon, mille tõttu tekib täiskõhutunne väga kiiresti.

 • Kestvus 0,5-1 h
 • Taastumine 1 nädal
 • Kaalukaotus 7-20% algkaalust
maovähendus

Toimivad lahendused

Ülekaalu põhjuste leidmine võib olla väga pikk ja keeruline protsess. Paljud inimesed vajavad aga ülekaalulisusega kaasnevate probleemide tõttu kohest lahendust. Maovähenduse protseduurid annavad tuhandetele inimestele tagasi võimaluse oma kaal jälle kontrolli alla saada. Maovähendusprotseduurid on efektiivsed ja sageli ainukesed lahendused, mis töötavad ka siis kui muu on ebaõnnestunud. Meie teenused on sageli viimaseks õlekõrreks neile, kes soovivad oma kaalu langetada kuid vajavad selles abi. Bariaatria on tänaseni kõige efektiivsem ja kiirem viis saada tagasi kontroll oma kehakaalu üle.

Sajad edukad salenemislood

Aastate jooksul oleme saanud aidata sadadel eestlastel võita ülekaalulisus. Sajad inimesed on saanud tagasi oma elu ja oma tervise. Inimesed kes on tulnud uksest sisse tohutu raskuse ja lootusetuse tundega on saanud meie arstide abil tagasi oma rõõmsameelsuse ja elutahte.  Sest maovähenduse ja kaalukirurgia abil kaotatud kilod ei tähenda mitte ainult ilusamat välimust vaid ka paremat tervist, pikemat eluiga ja kvaliteetsemalt elatud aastaid. Tule ja küsi, kuidas me saame aidata ka sinul saada tagasi kergus ja elurõõm.

maovähendusoperatsiooni tulemused
maovähendusoperatsioonid

Eluaegne tugi

Me päriselt hoolime sinust. Meie jaoks oled sa mitte ainult patsient vaid ka kaasteeline. Meie koostöö ei lõppe protseduuritoast lahkumisega. Vastupidi, sageli meie koostöö ja edulugu sellega alles algab. Kaalulangetus on teekond ja me oleme sellel teekonnal sinu jaoks olemas. Meie patsiendina on sul eluaegne klienditugi. Meie kliendikoordinaatorid, õed, arstid ja spetsialistid on alati sinu jaoks olemas, et pakkuda sulle tuge alati kui tunned selleks vajadust olema. Seega valides meie kliiniku valid sa mitte ainult saledama ja tervema keha, vaid ka toetava ja hooliva kaaslase kes jääb sinuga niikauaks kuni vaja. Oleme alati olemas.

Maovähendusprotseduuride paketihinnad

5800€

Sleeve operatsioon

5800€

Bypass operatsioon

5800€

Mini-bypass operatsioon

6100€

Revisioonkirurgia (kordusoperatsioonid)

* Health Clinic Kaalulangetuskliinikus teostatavad operatsioonid ei kuulu Eesti Haigekassa poolt hüvitamisele.

Mis sisaldub paketihinnas?

 • Konsultatsioon opereeriva kirurgiga
 • Kliinilise toitumisterapeudi nõustamine enne operatsiooni
 • Analüüsid ja uuringud enne operatsiooni
 • Operatsioon ja haiglas viibimine (1-2 ööd sõltuvalt protseduurist)
 • Juhised lõikusejärgseks perioodiks koos infomaterjalidega
 • Psühholoogi nõustamine
 • Järelkontrollid kirurgiga 2-3 nädalat, 3, 6 ja 12 kuud pärast operatsiooni
 • Kliinilise toitumisterapeudi konsultatsioonid 2, 6, 12 ja 24 kuud pärast operatsiooni
 • Komplikatsioonide ravi nii varaste- kui ka hilistüsistuste puhul (v.a liigse naha probleemid ja oodatust väiksem kaalulangus või kaalutõus)
 • Eluaegne klienditugi
 • Lisaks
  – Vajadusel suunamine personaaltreeneri juurde (konsultatsioon ja treeningkava lisatasu eest)
  – Soodushind post-bariaatrilistele plastilistele lõikustele peale massiivset kaalulangust (kõhuplastika, õlavarreplastika, reieplastika, rinnaplastika)

Bariaatrilise operatsiooni järgne meelespea

 • Sul ei tohiks olla kõrget palavikku, öist higistamist ega külmavärinaid, hingamine peaks olema vaba ja ilma valudeta.
 • Operatsioonihaavadest võib erituda selget või verist vedelikku. Vaheta sidemeid/ plaastreid korra päevas. Mädase erituse, punetuse või haavavalu korral võta ühendust arstiga.
 • Võid ennast pesta duši all, haavad võivad märjaks saada. Pärast pesemist kuivata haavad puhta rätikuga ja vajadusel kata plaastritega.
 • Kui proovid uut toitu, võta esialgu üks suutäis, mälu korralikult ja oota/vaata, kas see sobib sulle. Kui tunned iiveldust või ebamugavust mõne teatud toiduga, siis jäta see nädalaks menüüst välja ja proovi hiljem uuesti.
 • Soovitame tarvitada valgujooke või pulbreid esimesel kuul pärast maovähendamise operatsiooni või seni, kuni saad toidust piisavalt valke.
 • Sa pead edaspidi kogu elu igapäevaselt võtma soovitatud vitamiine ja mineraalainelisandeid. Selleks anname sulle kindlad soovitused. * Soovitatud dieedi järgimine aitab saavutada soovitud kaalulanguse ning seda hoida.
 • Sinu pühendumus dieedile, füüsilistele harjutustele ja elustiilimuutustele on sinu edu aluseks pärast operatsiooni.
 • Vajadusel pea toidu ja füüsiliste harjutuste kohta päevikut. Kirjuta üles söögikordade kellaajad, tarbitud toit, kogused, valmistamise meetod ning kalorite hulk. Edasta see enda nõustajale ja saate koos päevikut analüüsida ning vajadusel harjumusi korrigeerida.
 • Seismise ja kõndimise ajal ei tohiks esineda pearinglust. Püüa olla liikuv terve päeva jooksul, kuid oma võimete piires. Olles päeval aktiivne, peaks öösel olema hea uni. Kui alguses väsid kiiremini kui enne operatsiooni, siis järk-järgult muutuvad aktiivsuse perioodid pikemaks.
 • Pärast operatsiooni võib esineda kõhulahtisust või kõhukinnisust, tavaliselt möödub see 7–10 päevaga. Käi kindlasti regulaarselt operatsioonijärgses kontrollis bariaatriaõe, nõustaja või arsti juures. * Pea meeles, et mitu päeva on operatsioonist möödunud ning jälgi selles perioodis toimuvaid muutusi organismis. Lähtu meilt saadud juhendist ja nõustaja soovitustest.

Järgnevad toitumissoovitused on sobilikud vertikaalse maoresektsiooni (sleeve), maost möödajuhtiva operatsiooni (bypass) ning mini-bypass operatsiooni järgselt. Kõige rohkem erinevad toitumissoovitused vahetult pärast operatsiooni, kui tuleb hoolikalt jälgida toidu tekstuuri. Järgima peab järgnevaid kindlaksmääratud perioode:

1.-2. nädal pärast operatsiooni: toidu tekstuur on ilma tükkideta püree. Portsjoni suurus on 15-60 ml ja päevas on 4-6 einet. Sobilikud toidud on näiteks vähendatud rasvasisaldusega jogurt; püreestatud kodujuust; püreestatud kana, kalkun, veiseliha või kala; valgurikkad smuutid; madala rasvasisaldusega püreesupid; vedelapoolsem puder; valgujoogid.

3.-4. nädal pärast operatsiooni: toidu tekstuur on kergesti näritav pehme toit. Portsjoni suurus on 50-100 ml ja päevas on 3-5 einet. Sobilikud toidud on näiteks munatoidud, hautatud liharoad, kana ja kalkuni hakkliha, küpsetatud või aurutatud kala, pehmeks küpsetatud köögiviljad, pehmed puuviljad, puder jms.

Üks kuu pärast operatsiooni: hakatakse järkjärguliselt üle minema tavapärase tekstuuriga toitudele. Toiduportsjon hakkab aegamisi suurenema, aga ei tohiks olla suurem kui 200 ml. Sööma peab regulaarselt 3 einet päevas ja vajadusel 1-2 vahepala. Sobilikud toidud on väherasvased lihad ja kalad, munatoidud, vähendatud rasvasisaldusega piimatooted, erinevad köögiviljad, kaunviljad, puuviljad ja marjad ning täisteratooted, mis on valmistatud vähese lisatud rasvainega.

Et tagada operatsiooni pikaajaline edu, tuleb edaspidi kinni pidada järgnevast:

Keskenduge kõrge toiteväärtusega söökidele. Igal toidukorral tuleb süüa valguallikaid nagu muna, lahjad piimatooted, erinevad lihad ja kalad ning kaunviljad. Igapäevaselt süüa erinevaid köögi-, puuvilju ja marju. Vältima peab kõrge rasva- ja/või suhkrusisaldusega toite ning jooke. Nende liigne tarbimine võib tekitada ebameeldivaid sümptomeid (nt kõhulahtisus, dumping sündroom) ja pärssida kaalulangust.

Jooge vähemalt 1.2 liitrit vedelikku iga päev. Juua tuleks aeglaselt, väikeste lonksudega ja kogu päeva jooksul. Keelatud on samaaegne söömine ja joomine. Juua tohib 20 minutit enne ja pärast söömist. Sobilikud joogid on vesi, taimetee, maitsevesi (ilma lisatud suhkruta). Mõõdukas koguses võite juua kohvi ja teed, kuid neile ei tohiks lisada suhkrut. Keelatud on gaseeritud joogid ja liigne/regulaarne alkoholi tarbimine.

Võtke vitamiinide ja mineraalainete lisandeid igapäevaselt. Vajalik on juurde võtta nii multivitamiini kui ka eraldi kaltsiumi, D-vitamiini, rauda ja B12-vitamiini. Turul leidub ka spetsiaalseid maovähendusoperatsioonijärgseid toidulisandeid.

Sööge regulaarselt. Vältige liiga pikkasid söögipause (5 tundi), aga ka liiga sagedast söömist. Süües liiga sagedasti, võite saada liigselt toiduenergiat, mis võib pärssida kehakaalu langust ning põhjustada kaalutõusu.

Närige toitu põhjalikult ja võtke aega söömiseks. See aitab ennetada mitmeid ebameeldivaid sümptomeid nagu iiveldus ja ülesöömine. Lisaks aitab aeglane söömine tajuda paremini täiskõhutunde tekkimist.

Pöörake tähelepanu oma söömise põhjustele. Lisaks näljale süüakse sageli emotsioonide või soodustava keskkonna tõttu. Proovige tõsta oma teadlikkust enda söömise osas: kas ma söön, sest minu viimasest toidukorrast on möödas mitu tundi ja kõht on tühi või ma söön, sest tunnen igavust, stressi, kurbust, ärevust või ma söön, sest mingi toit on laua peal või köögikapis olemas.

 • Haava võib duši all pesta voolava veega seebi või dušigeeliga iga päev alates teisest operatsioonijärgsest päevast. Kindlasti eemaldage enne pesema minemist suured haavaplaastrid.

  NB! Haava peal olevaid pisikesi ristsuunalisi teipe ehk strippe ärge eemaldage, need võib ära võtta alates 7 ndast operatsioonijärgsest päevast, kui nad ei ole juba iseenesest selleks ajaks eemaldunud. Kui nad aga püsivad peal, siis võivad nad olla 7-10 päeva.
 • Suuri haavaplaastreid kasutage 10 päeva vältel.
 • Saunas, basseinis ja vannis käimine on lubatud alates 4ndast operatsioonijärgsest nädalast. Merevees võib ujuda alates 3ndast nädalast.
 • Haavaprobleemide korral (tugev punetus, eritis haavast, liigne veritsus, tugev valu, turse jne) pöörduge arsti poole kas Health Clinic’us või konsulteerige perearstiga.
 • Armide paranemist soodustavaid tooteid (kreemid, geelid) võib kasutada alates 4ndast operatsioonijärgsest nädalast. Sobivaks tooteks on näiteks Dermatix. Erinevatele inimestele võivad sobida erinevad tooted, mingit püsivat ilusat armi haavageelid ja -plaastrid ei garanteeri. Parima tulemuse annab värske õhk ja tervislik mitmekesine vitamiinide- ja valgurikas toit.

 

Algaja / kuni 1,5 kuud pärast operatsiooni

70 000 sammu nädalas / 10 000 sammu päevas, aga osadel päevadel võib vähem või rohkem kõndida. Oluline on, et seitsmenda päeva lõpuks on tehtud 70 000 sammu.

Harrastaja / alates 1,5 kuud pärast operatsiooni > 4-6 kuud

60 000-70 000 sammu nädalas / 10 000 sammu päevas, aga osadel päevadel võib vähem / rohkem kõndida. Oluline on, et seitsmenda päeva lõpuks on tehtud 60 000 – 70 000 sammu. Treeningpäevadel võib teha vähem samme, aga mitte alla 5000.

+2 treeningut nädalas

Edasijõudnud / alates 6 kuud pärast operatsiooni

70 000 sammu nädalas / 10 000 sammu päevas, aga osadel päevadel võib vähem või rohkem kõndida. Oluline on, et seitsmenda päeva lõpuks on tehtud 70 000 sammu.

3+ treeningut nädalas ning hoida tuleb 10 000 sammu päevas või 70 000 sammu nädalas reeglit.

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !