Semaglutiid – ravim, mis on pälvinud palju tähelepanu, kuid mida ümbritsevad ka müüdid

Müüt 1: Semaglutiid põhjustab alati kõrvaltoimeid

Esimene ja kõige levinum müüt on see, et semaglutiid põhjustab alati kõrvaltoimeid. Tõde on see, et enamus semaglutiidi kasutajatest kogevad kõrvaltoimeid väga vähesel määral või ei koge neid üldse. See on suurepärane näide sellest, kuidas meie kehad on erinevad ja seega reageerivad ravimitele erinevalt. Lisaks aitab kõrvaltoimeid ennetada korrektne raviskeem ja nõustamine.

Müüt 2: Semaglutiid on ainult 2. tüüpi diabeedi raviks

Teine levinud müüt on, et semaglutiid on mõeldud ainult 2. tüüpi diabeedi raviks. Kuigi semaglutiid on heaks kiidetud 2. tüüpi diabeedi raviks, uuritakse ravimi mõju ka teiste haigusseisundite ravis, nagu ülekaalulisuse ja südame-veresoonkonna haiguste ravi. Teadusuuringud näitavad, et semaglutiid on mitmekülgne ravim, millel on potentsiaal aidata erinevate haiguste puhul. Just sellel põhjusel on ravim saanud ülipopulaarseks üle kogu maailma.

Müüt 3: Semaglutiid on insuliin

Kolmas müüt, mida sageli kuuleme, on see, et semaglutiid on insuliin. Tegelikult on see GLP-1 retseptori agonist, mis jäljendab loomulikku hormooni meie kehas. See aitab reguleerida veresuhkru taset, kuid erinevalt insuliinist ei põhjusta semaglutiid hüpoglükeemiat (madal veresuhkur). Parima enesetunde ja ohutu kasutamise tagamiseks on siiski oluline valida ravi saamiseks kliinik, kes pakub kvaliteetset nõustamist ja pidevat tuge ning jälgimist kogu ravi jooksul.

Nagu kõigi ravimite puhul, on oluline mõista, et iga inimese kogemus on erinev. Seega, kui kaalute semaglutiidi kasutamist, pidage nõu meie arstiga, et leida parim lahendus ja raviplaan just teie jaoks.

Tutvu semaglutiidi kasutanud Tuomo kogemuslooga lähemalt SIIN.
Kaalulangetusravimite kohta leiad lisainfot SIIT.

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !