Viktoria edulugu

Viktoria lugu

Minu nimi on Viktoria ja olen ülekaaluga võidelnud kogu elu. Olen juba kaotanud järje kõikide meetodite üle, mille abil olen püüdnud aastate vältel liigsetest kilodest vabaneda. Proovisin erinevaid dieete, otsides internetist kõige „tõhusamaid“ ja „kontrollitumaid“. Käisin palju kordi dietoloogide juures nõu pidamas ja kasutasin regulaarselt personaaltreeneri abi. Kuid kehakaal kadus siiski väga aeglaselt ja mõne dieediga isegi üldse mitte.

Ainult ühel korral õnnestus mul uskumatu tahtejõuga vabaneda 15 kilost! Ent liigne kehakaal tuli alati tagasi – väga kiiresti ja kahekordselt. Ma ei suuda kirjeldada kõiki neid tundeid, kui astusin kaalule ja mõistsin, et juurde võetud kilodega on jälle kõik mu pingutused tühja jooksnud…

Ühel päeva tuli mulle külla sõbranna ja rääkis oma õest, kes lasi endale paigaldada maoballooni, mis aitas tal üleliigsest kehakaalust vabaneda. Ja ma mõtlesin, et võib-olla leidub ka minu jaoks sobiv lahendus, mis mind lõpuks liigsest kehakaalust vabastab. Broneerisin konsultatsiooni Health Clinicusse, mis spetsialiseerub sarnastele operatsioonidele. Olles arstiga nõu pidanud, võtsin ma vastu võib-olla ühe oma elu tähtsaima otsuse – lasta endale teha mini-bypass operatsioon.

mini bypass operatsioon tallinnas

Viktoria enne ja 12 kuud pärast mini-bypass operatsiooni

Kuidas kogu protsess välja nägi?

Kõigepealt vestles minuga bariaatriaõde, kes selgitas, kuidas õigesti toituda ja milliseid vitamiine võtta ning kuidas käituda enne operatsiooni. Ja loomulikult andsin verd analüüside jaoks. Seejuures olid Health Clinicu töötajad alati minu vastu väga heatahtlikud, tundsid minu seisundi pärast muret ja esitasid küsimusi. Võib-olla just tänu nende suhtumisele ja dr Rein Adamsoni rahulikkusele ja autoriteedile ei tundnud ma erilist muret enne sellist suurt sammu.

Mäletan, et vahetult enne operatsiooni tuli dr Adamson minuga rääkima ja tundis huvi, kuidas ma end tunnen ja ega ma ei muretse. Mina muret ei tajunud, tundsin end suurepäraselt ja olin võitluslikult meelestatud – suudan pärast operatsiooni kiiresti taastuda. Olen ju noor ja tugev! Ja tahtsin väga muutuda aasta pärast operatsiooni vastupandamatuks iluduseks!

Operatsioon ei kestnud kaua, pärast seda veetsin paar päeva haiglas taastumiseks. Selle aja jooksul jälgisid mind medõed ja mind opereerinud dr Adamson, kes pidid veenduma, et operatsioon oli läinud plaanikohaselt ja et ei tekkinud mingeid tüsistusi. Esimestel päevadel oli mul kõht kinni, maos oli raske tunne, kuid sain aru, et see on pärast operatsiooni täiesti normaalne. Eeldasin, et kõik on raskem, kuid mul ei esinenud refluksi (peensoolesisu sattumist makku) ega kõrvetisi, mille all kannatasin enne operatsiooni. Vana harjumuse kohaselt sõin algul kiiresti, mistõttu oli veidi valus, kuid see kõik läks mööda.

Operatsiooni tulemusi tundsin kohe. Ma lihtsalt ei saanud enam palju süüa ega tahtnudki. Kui kehakaal hakkas vähenema, motiveeris see mind veel rohkem. Kaalulangetamine muutus väga kergeks. Pidin ainult keelduma üleliigsest torditükist ja tegin seda seejuures suure rahuldustundega.

Milline oli kaalulangus?

Nelja nädalaga langes mu kehakaal 12 kilo! „Suurepärane!“ ütles arst kontrollvisiidil ja tundis huvi, kas ma olen operatsiooniga rahul. Vastasin siiralt, et olen rahul ega kahetse midagi.

Kolme kuu pärast võisin juba arsti ees kiidelda, et olen kaotanud 22 kg! Seejuures ei olnud mingeid probleeme naha elastsusega, mis võivad tekkida seoses kiire kõhnumisega. Üldiselt tundsin end suurepäraselt, midagi ei valutanud. Kuid arst hoiatas kontrollvisiidi ajal, et edaspidi väheneb kehakaal aeglasemalt, märkides siiski, et operatsioon on mulle väga hästi mõjunud.

Kaheksa kuu pärast vaatasin juba rahuloluga peeglist uut mind, kes meeldis mulle eelnevast palju enam. Mõni ime, sest kaotasin kehakaalust koguni 35 kg!

Kontrollvisiidil märkas arst kohe, kui palju olen muutunud. Ta ütles ka, et tundis mind vaevu ära, kuigi teadis, kes vastuvõtule tuleb. Ma jätkan vitamiinide võtmist, sooled töötavad normaalselt. Muutus minu toitumine, muutusid maitsed: ma ei taha enam magusat ja olen peaaegu keeldunud suhkrust. Piima tarvitan vaid kohviga, kuid magusaid piimatooteid ei söö üldse. Ja tunnen end suurepäraselt. Lisaks plaanin veidi sporti teha, nagu soovitas arst (kuigi algul naljatas, et kõik läks niigi hästi ilma spordita), kuna füüsilise aktiivsusega on tulemus veel parem. Õppisin seda omast kogemusest, kui kaotasin puhkuse ajal ujudes kaks kilogrammi kahe nädalaga.

Kui astusin 12 kuud pärast operatsiooni kaalule, siis algul ma isegi ei uskunud, et aasta jooksul õnnestus mul kaotada 42 kg! Jah, kujutage ette, NELIKÜMMEND KAKS KILOGRAMMI! Pidin välja vahetama kogu oma garderoobi (juba kolmandat korda), sest kehakaal väheneb pidevalt. See on äärmiselt meeldiv ettekääne osta endale uusi ilusaid riideid!

Kuidas on sinu elu tänaseks muutunud?

Nüüd on minu elus palju uut – ma liigun rohkem ja tegin ka Instagrami konto. Varem ei olnud mul endast ilusaid fotosid, kuid nüüd on neid palju ja avaldan neid meeleldi. Ma tunnen, et olen õnnelik, sest saan teha kõike, mida tahan!

Öelda, et olen tulemusega rahul, oleks alahindamine. Mõnikord küsin ma endalt, miks ma seda varem ei teinud. Kuid kõige tähtsam on see, et ma ikkagi tegin seda, ja tulemus ületas kõiki ootusi. Võitsin, mis mulle kuulub.

maovähendusoperatsiooni kliinik
dr rein adamson

Testi oma sobivust

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !