fbpx
kaalulangetusravimi hind

Tuomo lugu

46-aastane Tuomo on liigse kehakaaluga hädas olnud ligi 10 aastat. Olles proovinud jälgida oma toitumist ja kasutanud ka eratreenerite abi, leidis ta viimaks, et vajab siiski arstide abi. Tänaseks on Tuomo ravimite ja toitumiscoachingu abiga kaotanud teda häirinud ülekaalu. Ta nimetab seda kombinatsiooni lausa imerohuks!  

Sulle on kehakaal muret teinud – miks?

Mul on viimased 10 aastat kehakaal olnud sellised +10 kilo rohkem, kui tahaks. Ma olen üsna pikk, kohe ei paistagi välja, aga ennast häirib. Ma ei pidanud ennast paksuks, tegin trenni, kuid lisakilod ei kadunud. Mul oli personaaltreener, proovisin toitumist järgida, sööme perega tervislikult, kuid kaal ei andnud alla.

Kuidas jõudsid kaalulangetusravimiteni?

Esmalt jõudsin Health Clinic Kaalulangetuskliinikusse, mis pakub väga laia valikut kaalualandamisega seotud teenuseid. Neil on kindlasti kõige pädevam personal kaaluteemadel.

Algselt soovisin minna toitumiscoachingusse. Samuti kaalusin rasvaimu kõhu ümbruse rasva eemaldamiseks. Koostöös kirurgiga leidsime, et hea lahendus võiks olla hoopis semaglutiidi ravimi ja toitumiscoachingu kombineerimine.

Miks sa arvad, et trenn ja toitumisnõustamine ei aidanud?

Siin ei aita see, et sa tead, mida peaks sööma. Ma võiks ise teistele sellest loenguid pidada.

Mul on probleeme unega, see kindlasti mõjutab. Palju erinevaid isusid, magus maitseb. Seda spordiklubides ei öelda, aga nii palju ei suuda sa trenni kunagi teha, kui palju sa suudad süüa. Trenn on ainult 20%, ülejäänud on toitumine.

Kaua oled semaglutiidi kasutanud?

Üle 6 kuu. Ma arvan, et peale kolmandat kuud juhtus tõesti n.ö ime – ma kohe tundsin, et mul on rasva vähem ja mugavam on olla. See ülekaal, mis mind on vaevanud pea 10 aastat, on taandunud. Ma ei teagi, mitu kilo ma täpselt olen alla võtnud, aga see tunne on hea. Ja kuna see tulemus mul sattus just suveperioodi, siis päris palju panid teised ka tähele, et olen paremas vormis.

kaalulangetusravim koos toitumiscoachinguga

Mis on muutunud?

Selle võlu seisneb selles, et söögiisu ei ole nii suur ja kõht saab ruttu täis. Kindlasti söön väiksemad portsud. Kui varem oleks ära söönud terve pitsa, piisab nüüd täiskõhutundeks mõnest viilust. Sama kehtib isudega – kui varem ei suutnud ma ennast poodi minnes taltsutada ja ostsin näiteks lahtisi komme, mida kohe süüa, siis nüüd pole seda enam juhtunud. Ma suudan seda isu palju paremini kontrollida.

Kirjelda esimesi nädalaid?

Suhteliselt kohe hakkas söögiisu vähenema. Alguses oli natuke selline tunne, et toit ei lähe alla, oled paarist suutäiest pilgeni täis. Mingeid kõrvalmõjusid või muresid mul ei olnud.

Mis on olnud sinu õppetund ravimi kasutamisel?

Kui sa saad vähemaga söödud, siis pead tähelepanelikult vaatama, mida sa sööd. Väga lihtne on näiteks hommikul jätta ära hommikusöök, ja siis lõuna ajal süüa mõned kommid.

See vähene söök peaks ikkagi olema tervislik. Mitte pitsad ja koolad.

Mingi hetk sügisel, kui ilmad läksid külmemaks, märkasin, et olemine läheb uuesti raskemaks ja pidin hakkama rohkem vaatama, mida suhu pistan. Siin on kaalu ja stressitaseme vahel kindlasti tugev seos.

Millised on sinu edasised plaanid raviga?

Me oleme arstiga arutanud, ja tundub, et sa pead seda tegema rohkem kui pool aastat. Nii kaua, et see su toitumisharjumusi päriselt muudaks. Toitumisnõuanded ei aita, kui sa oled väsinud ja stressis. Aga see ravimiga kombinatsioon kindlasti aitab. Oluline on need uued ravimi toel tekkinud harjumused edaspidisesse ellu kaasa võtta.

Süstimisega oled sõber?

Ma ei ole nõelade sõber, kuid seda süsti on tõesti väga lihtne teha ja ka kannatada. Nõel on peenike, praktiliselt ei tunne. Olen süstinud kogu aeg samasse piirkonda, kõhtu.

Oli sul alguses mingi eelarvamus ka?​

Olin pigem väga uudishimulik, et kas tõesti on midagi, millest ma ei tea. Olen tõesti kaloreid lugenud, toitumist jälginud, kõvasti trenni teinud. Minu jaoks on see küll imerohi, mis tõesti aitas muutusele kaasa.

On siis tegemist tõesti imerohuga?

See on väga hea abi, parim lahendus, mida mina olen siiani proovinud. Aga määravaks saab see, mis valikud sa teed, kui ravi on läbi. Uute harjumuste loomine on võtmesõna.

Miks Health Clinic Kaalulangetuskliinik?

Nad on Eestis kindlasti kõige pädevamate arstidega kliinik kaalulangetuse küsimustes. Mina olen nn imerohtu otsinud 10 aastat ja siin kliinikus imede sündimisele kindlasti kaasa aidatakse.

Testi oma sobivust

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !