Triinu lugu

Triinu otsus teha maovähendusoperatsioon sai alguse ebamugavustundest, mis mõjutas negatiivselt nii töö- kui eraelu. Põhjuseks suur kaal, mida õnnestus erinevate dieetidega langetada, kuid järgmisel hetkel oli kõik sama kiirelt tagasi tulnud. Tänaseks on Triinu kaotanud 33 kilo ning kannab rõõmuga S-suurust.

Mis sind kõige rohkem enda välimuse ja enesetunde juures häiris?

Pärast kolme sünnitust mulle ei meeldinud enam see vaatepilt, mis ma hommikuti peeglist nägin. Kõht hakkas kogunema ja seda oli väga keeruline püksi sisse ära peita. Ma tahtsin end tunda jälle sellisena nagu ma olin enne lapsi ja saada tagasi armastus iseenda vastu.

Kuna mul on füüsiline töö, siis ei olnud nii palju jaksu ja ei jõudnud nii palju kui oleks tahtnud. Väsisin hästi ruttu.

Miks otsustasid selle teekonna ette võtta?

Mu kaal tõusis iga päevaga ja nägin, et ma ise ei suuda seda enam peatada. Olles eelnevalt proovinud erinevaid variante ja võimalusi, siis ma hakkasingi internetist otsima ja leidsin Health Clinicu.

Mida proovisid enne operatsioone?

Ma olen väga palju erinevaid dieete pidanud ja trennis käinud, nii iseseivalt kui treeneritega. Lõpuks tegin ära geenitesti ja sealt tuli väga palju välja, et see on geneetiline. Selline yoyo-efekt, et ma suudan kaalu langetada, kuid suudan selle väga kiiresti jälle tagasi süüa. Ma tegingi otsuse operatsiooni kasuks, et miski sellele punkti paneks.

Kui palju sa kaalusid enne operatsiooni?

Operatsioonipäeva hommikul kaalusin 86 kg ja nüüd kaalun 53 kg.

Triinu lugu — Kaalulangetuskliinik Kokkuvõtteks ütlen, et tegelikult oli taastumine peale kõiki operatsioone võrdlemisi kerge. Tänaseks on see kõik juba meelest läinud. Kõige lühem taastumine oli maovähendusoperatsioonil (sleeve operatsioon), kuna haavad olid hästi väikesed. Kirurg ütles, et mida kiiremini ma jalad alla saan, seda kiiremini ma paranen. See oli minu siht!

Triinu enne ja pärast operatsioone. Sageli tuleb peale maovähendusoperatsiooni ka teisi kehapiirkondi korrigeerida, et tulemus oleks ideaalne. Triinu võttis ette ka rindade suurendamise, kõhuplastika ja külgede rasvaimu.

Mis operatsioonid sa ette võtsid?

Alustasin maovähendusoperatsiooniga (sleeve). Alguses planeerisin küll ühte operatsiooni, aga lõpuks sai sellest kolm. Suure kaalukaotuse järel kadusid ka rinnad ning keha oli proportsioonist väljas. Kaalulanguse tõttu oli kõhule tekkinud ka liigne nahk, mida ei olnud võimalik kuidagi trenniga korrigeerida ning seetõttu otsustasin teha lisaks rindade suurendamise, kõhuplastika ja külgede rasvaimu.

Kas taastumine oli raske? Milline operatsioonidest oli taastumise mõttes kõige keerulisem?

Kokkuvõtteks ütlen, et tegelikult oli taastumine peale kõiki operatsioone võrdlemisi kerge. Tänaseks on see kõik juba meelest läinud. Kõige lühem taastumine oli maovähendusoperatsioonil (sleeve operatsioon), kuna haavad olid hästi väikesed. Kirurg ütles, et mida kiiremini ma jalad alla saan, seda kiiremini ma paranen. See oli minu siht!

Teisel päeval läksin juba haiglast koju, toitusin ilusti ja liikusin nii palju kui võimalik. Kõige keerulisem oli alguses leppida rasvaimu käigus tekkinud sinikatega, kuid ka need olid ajutised.

Kui hästi armid paranenud on?

Armid on paranenud väga ilusti, väga puhtalt. Ei ole olnud ühtegi põletikku. Kõik on lihtsalt nii õnnelikult läinud.

Mida soovitaksid neile, kes mõtlevad maooperatsioonile?

Kindlasti ei tasuks seda otsust teha uisapäisa. Kõigepealt tasuks proovida muid erinevaid variante ja kui see otsus on ikka mitu aastat mõttes olnud, siis tasuks ära teha.

Kas sa kahetsed, et sa seda varem ei teinud?

Täna olen ma oma kehas väga õnnelik. Ma arvan, et igal asjal on oma aeg ja minu jaoks on kõik väga õigel ajal paika loksunud.

Triinu lugu — Kaalulangetuskliinik Kokkuvõtteks ütlen, et tegelikult oli taastumine peale kõiki operatsioone võrdlemisi kerge. Tänaseks on see kõik juba meelest läinud. Kõige lühem taastumine oli maovähendusoperatsioonil (sleeve operatsioon), kuna haavad olid hästi väikesed. Kirurg ütles, et mida kiiremini ma jalad alla saan, seda kiiremini ma paranen. See oli minu siht!

Testi oma sobivust

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !