sleeve operatsioon maovähendus

Kelly lugu

Kelly on pärast sleeve operatsiooni tegemist kaotanud lausa 49 kilo. Tõusnud on tema enesekindlus ja enesehinnag. Ta tegeleb oma vaimse ja füüsilise tervise hoidmisega. Ta naudib iga päevaga paranevat elukvaliteeti! Täna saab Kelly kindlalt öelda, et on oma otsuse ning kogemusega Health Clinicus algusest lõpuni rahul.

Enne operatsiooni kasuks otsustamist pidasin ma mitmeid erinevaid dieete ja toitumiskavasid, kasutasin rakendusi ja lugesin kirjandust. Teoorias teadsin ma väga hästi kuidas kaalu langetada ja milliseid muutusid selleks vaja teha on. Praktikas oli asi aga hulga keerulisem ja iga kaotatud kilogramm tuli kahekordselt tagasi. Lõpuks olin ma sellest nõiaringist nii väsinud, et otsustasin kirurgilise sekkumise kasuks.

Sleeve operatsiooni otsustasin teha seetõttu, et see tundus minu jaoks kõige loomulikum ja sellega on väiksem võimalus vitamiinipuuduse tekkeks. Samuti soovitas seda operatsiooni mulle ka dr Rein Adamson.

sleeve lõikus

Kelly enne sleeve operatsiooni

Kuidas kulges operatsioonijärgne taastumisperiood ja millised olid suurimad väljakutsed?

Enne operatsiooni tundsin seda, mida tõenäoliselt enamik operatsioonile suunduvaid patsiente tunneb – hirmu ootamatuste ja operatsiooni ebaõnnetumise ees. Samas oli minus ka ootusärevust ja põnevust. Oli ju tegu ikkagi esimese sammuga hoopis teistsuguse elu suunas!

Taastumisperiood oli füüsiliselt üllatavalt lihtne. Keeruliseks muutis alguse pidev janu ja vajaliku proteiinikoguse söömine.

Pean tunnistama, et ootamatult oli suurim väljakutse hoopis vaimne kohanemine muutunud olukorraga, oma käitumismustrite ja suhtumise muutmine. Samuti mõistmine, et kui keskset rolli toit minu elus tegelikult mängis ja kui pikk tee on selleni, et oma elustiili päriselt muuta.

Tänaseks pole midagi, mis minu toitumisharjumustes ei oleks viimase 7-8 kuu jooksul muutunud. Iroonilisel kombel naudin toitu rohkem kui varem, sest valin hoolega, mida ma täpselt söön. Soovin, et iga amps oleks elamus. Kui varem panin rõhku kvantiteedile, siis nüüd hoopis toidu ja kogemuse kvaliteedile. Üllataval kombel on minu maitsemeel väga palju muutunud. Ma naudin erinevaid maitseid, mida polnud varem nõus proovimagi.

Peale kaalulangust kadusid kõrge pulss, põlve-, puusa- ja alaseljavalud, hingeldamine ning liigne higistamine.

 

Kuidas on operatsioon mõjutanud sinu elu?

-49 kg on absoluutselt mõjutanud minu enesekindlustust ja seeläbi ka enesehinnangut ning muutnud mind enda füüsilisest ja vaimsest tervisest teadlikumaks.

Minu elukvaliteet on peale operatsiooni päev päevalt paranenud! Tõsi, on olnud emotsionaalselt keerulisi perioode, aga kogu tehtud töö on olnud elukvaliteeti tõstev. Füüsilised muutused on olnud ainult positiivsed – ma saan lõpuks aru, mida mõtlevad inimesed, kes ütlevad, et füüsiline liikumine on lõõgastav ja pakub eduelamust.

Ei tasu arvata, et maovähendusoperatsioon on imeravim, mis sulatab vaevata ülekaalu. Edu saavutamine eeldab suurt tööd nii vaimselt kui füüsiliselt. Kui sa oled aga otsustanud oma elu muuta ja tunned, et vajad selles abi, siis vali välja kirurg ja mine konsultatsiooni, küsi küsimusi, muljeta saatusekaaslastega ja suhtle oma lähedastega.

Kuidas jäid rahule oma kogemusega?

Health Clinic oli väga paindlik pakkumaks mulle minu jaoks sobivat konsultatsiooni viisi ja operatsiooni aega. Samuti olin ma dr Rein Adamsoni kohta lugenud hulgaliselt erinevaid positiivseid postitusi.

Ma olen oma kogemusega Health Clinicus algusest lõpuni rahul. Seetõttu toimuvad ka minu järgmised protseduurid just Health Clinicus. Lisaks kirurgile on mind toetanud toitumisnõustaja Maarja Lember, kellelt ma olen saanud põhjalikud  vastused oma küsimustele. Samuti on kliendikoordinaator Stella Marianne Selge alati olnud oma vastustes kiire ja informatiivne.

Teeksin sama otsuse absoluutselt uuesti!

Kaalulangus sleeve
bariaatria after
maovähendus

Testi oma sobivust

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !