fbpx
toitumiscoachingu edulugu

Handeri lugu

42-aastane Hander on ettevõtja ja kaalulangetusprogrammi Pontsikud liige. Hander kaalus 127 kg, kuid tänu treenimisele ja teadlikule toitumisele on ta kaotanud juba 18 kg ning eesmärk on langetada veel 10 kg. Health Clinic Kaalulangetuskliiniku kliinilise toitumisterapeudi Maarja juurde jõudis ta, kuna toitumine vajas korrigeerimist ja teadmised täiendamist.

Kuidas sündis otsus minna toitumiscoachingusse?

Ma olen ülekaaluline ja meeste kaalulangetusprogrammi Pontsikud liige. Alustasin kaalulangetamise teekonda ja tundsin vajadust täiendada enda toitumisalaseid teadmisi. Sõprade soovitusel tulin Health Clinicusse. Tänaseks olen palju targem ja tean, kuidas õigesti toituda.

Kas su vale toitumist võis tuua esile mõni psühholoogiline põhjus?

Ma ei tea, kas vale toitumist võis esile tuua mõni psühholoogiline põhjus. Lisaks ei ole toitumise muutmine eraldi traumat põhjustanud. Saan aru, et mulle lihtsalt meeldib süüa. Mulle tundub, et minu seedimine on aeglasem kui minu sõpradel, kellega igapäevaselt suhtlen. Sõbrad saavad süüa rohkem ja ebatervislikumalt kui mina, ilma et kehakaal tõuseks. Mina pean kehakaalule mõtlema ja toitumist jälgima.

Kui suur on olnud sinu kaalulangus praeguseni?

Pontsikute projektiga alustades kaalusin 127 kg. Kaotasin 17 kg ja suvel püsis kaal stabiilsena, mille üle mul on hea meel. Viimasest coachingust Maarjaga on kaal langenud lisaks 1 kg. Eesmärgiks on langetada veel 10 kg. Loodan, et saan selle tehtud.

Mis oli selles protsessis sinu jaoks kõige raskem?

Kõige raskem oli tunnistada endale valesti toitumist. Raske oli Maarjaga jagada enda toitumist ja sellega seonduvat. Toidust tuli rääkida palju ja teatud hetkedel oli see isiklik. Kõike ei taha jagada, mida tegelikult söön. Palju tuleb aru anda ja õppida. Aus ja avameelne ülestunnistus oli keeruline. Tegin otsuse rääkida kõigest ausalt, nii nagu on, sest muidu ei õpi.

toitumisnõustaja, toitumiscoaching

Hander toitumiscoachingu esimeses konsultatsioonis

Millal hakkasid nägema esimesi märke kaalulangusest?

Mul läks kergemaks, kui muutsin toitumist Maarja soovituste järgi. Sain aru, et ainult treenimisest ei piisa kaalu langetamiseks, tähtis on ka tervislik toitumine. See teadmine aitas väga palju kaasa ja tekitas minus hingerahu. Kui ma toitun tervislikult, siis ei tule kohe kaalu juurde, kui üks treening vahele jääb.

Kuidas muutis kaalulangus sinu igapäevast elu ja ellusuhtumist?

Muutus on väga suur ja positiivne. Olen palju enesekindlam ja kergem on elada. Kõike on lihtsam teha, lihtsam on liikuda ja riietuda. Kõige parem tunne on olla enda kehaga ja eluga rahul. Minu kaalulangetamise teekonnal on enesekindlus ja rahulolu juba väga palju tõusnud.

Kuidas võrdled praegust mina endise minaga?

Praegune ja endine mina on muutunud. Mõtlen igapäevaselt, kuidas ma toitun, olen endaga rohkem rahul, teen asju julgemalt ja naudin elu rohkem kui enne. Enne oli psühholoogiline barjäär teatud tegevustel ees. Olin ülekaalus ja ei tahtnud eriti kuskil käia. Varem ei jõudnud nii palju asju teha, aga nüüd teen kõike linnulennult ja olen rohkem avatud uutele tegevustele. Olen parem inimene!

Mida soovitaksid neile, kes on mõelnud toitumiscoachingu peale, kuid pole esimest sammu teinud?

Soovitan toitumiscoachingu protsessi läbida, kuna see annab uusi teadmisi ja poes on lihtsam käia, kuna tean, mida ostan ja miks ostan. Kõige tähtsam on enda keha tundma õppimine. Protsessi käigus õpib analüüsima enda menüüd, enesetunnet ja jälgima kehakaalu. Sain teada ja oskan jälgida, mis minu kehale kõige paremini sobib.

toitumisnõustamine ja toitumiscoaching

Testi oma sobivust

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !