Millised on meie klientide kaalukirurgia kogemused?

Kaalukirurgia aitab Sul end taas hästi tunda ning kehakaalu tõttu langenud enesehinnang raketina kõrgustesse saata. Meie kliiniku kliendid räägivad konsultatsioonile tulles, kuidas üleliigne kehakaal rängalt nende vaimset ja füüsilist tervist mõjutab. Anu, kes läbis hiljuti maoballooni protseduuri, rääkis meile, millised olid tema kaalukirurgia kogemused. Olgu etteruttavalt öeldud, et Anu elu on täna parem kui eales varem!

Kaalukirurgia on Eestis kasvav trend

“Kaalukirurgia on heaoluühiskondades kindlalt kanda kinnitanud,” kinnitab The Health Clinicu kirurgilise meeskonna spetsialist dr. Martin Adamson. “Meie kogemus näitab, et kliiniku klientide kaalukirurgia kogemused on protseduuri huvilistele kui teejuht, mis juhatab nad tagasi tervema elu, kaotatud välimuse ning parema enesetunde juurde. Meil viiakse aastas läbi veidi üle 700 operatsiooni. Võrdlusena teeb neli korda suurema elanikkonnaga Soome ca 900 lõikust,” kirjeldab dr. Adamson kaalukirurgia olukorda Eestis.

“Kõrge lõikuste arv annab tunnistust meie ühiskonna paremast terviseteadlikkusest. Lõikuste tulemused on valdavalt väga head, mis innustab omakorda kirurge valdkonna kvaliteedile ja arengule rohkem ja rohkem pühenduma,” räägib dr. Adamson ning lisab, et sellest johtuvalt on kaalukirurgia pigem kasvav trend.

“Paranenud on ka operatsioonile eelnev nõustamisprotsess ja operatsioonijärgne pikaajaline jälgimine. Monitooringu eesmärk on uue toitumismustri ja suurema füüsilise aktiivsuse kinnistamine,” selgitab dr. Adamson ning rõhutab: “Just see viib eesmärgile ja on kestva tulemuse aluseks. Bariaatriameeskonna soovitustest tuleb alati kinni pidada. Kliendiga ühiselt toimetades suudame me enamasti ka võimalikke ebaõnnestumisi vältida”.

Anu kaalukirurgia kogemused: varem istusin kodus, nüüd suhtun elusse kirglikult!

The Health Clinicu rahulolev klient, Liviko tooteesitleja ja -paigutaja Anu, kaotas 12 kuuga enam kui 30 kilo ning naudib täna spordi tegemist, muusika kuulamist ning on pühendunud disaini- ja moehuviline.

“Enne maoballooni paigaldamist oli mu elu masendav ja depressiivne. Istusin kodus, muudkui sõin ega tahtnud mitte kuskil käia. Ühestki üritustest ei võtnud osa, ütlesin kõikidest kutsetest ära,” kirjeldab Anu oma elu enne maoballooni paigaldamist. Anu sõnul ärkas ta ühel hommikul üles ning mõistis, et vajab mingit muutust. “Mu mees oli maovähendusoperatsiooni varem läbi teinud. Temas oli energiat, ta käis väljas ja hakkas sportima. Mina istusin kodus, sõin, vaatasin telekat ning muutusin aina tüsedamaks ja tüsedamaks,” kirjeldab Anu oma mõttekäike, mis teda viimaks maovähendusoperatsioonini viisid.

“Hirme mul ei olnudki, ootused olid. Otsustavaks kaalukeeleks sai tunne, kui vaatasin oma aktiivset meest. Me elasime täiesti eraldi elusid: tema oma ja mina oma. Ka meie suhted ei olnud enam kõige paremad. Mul oli nii õudne tunne. Sellest ei olnud küll väliselt aru saada, aga ise teadsin, kui paha ja halb mul oli,” räägib Anu. “Tundsin, et pean seda tegema, kui tahan elada sama aktiivset ja mõnusat elu”. Anu sõnul oli esimene kuu huvitav: nii hommiku-, lõuna- kui õhtusöögiks oli üks pisike lusikatäis toitu. “Vahetasin kodus isegi taldrikud välja, sest neid ei olnud enam vaja. Mõistsin peale operatsiooni oma meest palju paremini, sest sööme nüüd mõlemad vähe. Me naudime söömist, mitte ei ahmi toitu sisse.”

“Esimesed 15 aastat, mis me koos veetsime, ei teinud me perega ühiselt palju asju. Nüüd naudime kõike täiel rinnal. Ka söömist, aga teistes kogustes,” räägib Anu rahulolevalt ning lisab: “Võrreldes protseduurieelse ajaga naudin ma rohkem elu. Võtan kõike, mida elu pakub, kirglikult vastu. Kahetsen vaid seda, et ma ei teinud seda varem. Siin ei ole mitte midagi karta, puudub valehäbi. Nüüd naudin elu koos mehe ja perega. Tore on, elu on ilus!”

Vaata Anu kogemusest ka videot.

Loe lisaks kaalukirurgia kriteeriumite ja selle kohta, kuidas kaalulangus Sinu elu taas õitsele lööb!

Kui Sa soovid olla sama õnnelik, kui Anu, siis võta meiega ühendust!

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !