Oled kõike proovinud? Mida teha, kui omal käel kaalulangetus ei õnnestu?

Kaalu langetamiseks on vaja muuta oma toidulaud tervislikumaks ja olla füüsiliselt aktiivsem. See ei pruugi aga olla kõigi jaoks lihtne. Dieeti pidades võideldakse näljatundega, mis on tugev bioloogiline stiimul ja nii võib see paljude jaoks olla keeruline. On ka inimesi, kelle menüü on tervislik ja toidukogused väiksed, kuid kaal on visa kaduma. Mida ette võtta, kui oled pingutanud, aga kaalulangetus ei õnnestu ja toiduportsjoneid vähendades segab näljatunne positiivset elu?

Põhjus, miks kaalulangetamine on raske

Igas sekundis saab inimese aju kuni 50 signaali erinevatelt kehaosadelt. Nende signaalide seas on erinevad hormoonid, mis reguleerivad nälja- ja täiskõhutunnet. Kui vähendada söögist saadavat toiduenergia ehk kalorite hulka, hakkab kehakaal langema ning muutub hormoonide tasakaal. Sellepärast on kaalulangetamise ajal söögiisu suurem ja süüakse vahel plaanitust rohkem.

See on põhjus, miks kaalust alla võtmine ja kaotatud kehakaalu säilitamine hiljem võib olla raske.

Semaglutiid aitab näljatunnet vähendada

Algselt diabeedi raviks välja töötatud semaglutiid on glükagooni-laadse peptiid-1 retseptori agonist (GLP-1 RA). See kõlab keeruliselt, aga sisuliselt tähendab see, et tegemist on ühe kehaomase hormooni analoogiga (keemilise koostise osas on sarnasus organismis leiduva GLP-1 hormooniga üle 90%). Sarnaselt sellesama organismis leiduva GLP-1 hormooniga, suurendab semaglutiid insuliini eritumist ja langetab seeläbi veresuhkru taset.       

Ravimiuuringute käigus avastati, et semaglutiidil on soodne mõju kehakaalu langetamisele.

See aeglustab mao tühjenemist ja aitab vähendada söögiisu. Nii ei tunta nii suurt nälga ja on lihtsam tarbida väiksemaid toiduportsjoneid.

Kuidas ravikuur käib ja millised on tulemused?

Suurel osal patsientidest on ravimiga võimalik saavutada kaalulangust 10-15% kehakaalust.

Ravikuur peaks kestma vähemalt 6 kuud, kuid hea raviefekti saavutamiseks soovitatakse ravimit kasutada regulaarselt 1 aasta vältel.

Siiski pole see nii lihtne, et vaid ravimist piisab. Seetõttu on oluline ravikuuri ajal dieedialane nõustamine ja ravikuuri jooksul peab välja kujunema tervisliku toitumise ning regulaarse füüsilise koormuse harjumus, mis aitab kaasa kaalulangetusele ja aitab hiljem saavutatud kaalu hoida.

Peab ka arvestama, et nagu iga ravimiga, on ka semaglutiidil kõrvaltoimed. Need on näiteks iiveldus, täiskõhutunne, seedetraktikaevused nagu kõhukinnisus või -lahtisus.

Tuomo on öelnud, et on nn imerohtu otsinud 10 aastat. Koostöös Health Clinicu spetsialistidega leiti, et hea lahendus tema jaoks võiks olla semaglutiidi ravimi ja toitumiscoachingu kombineerimine.

„Suhteliselt kohe hakkas söögiisu vähenema. Alguses oli natuke selline tunne, et toit ei lähe alla, oled paarist suutäiest pilgeni täis. Mingeid kõrvalmõjusid või muresid mul ei olnud. Ma ei ole nõelade sõber, kuid seda süsti on tõesti väga lihtne teha ja ka kannatada. Nõel on peenike, praktiliselt ei tunne,“ räägib ta oma kogemusest.

Tuomo ütleb, et pärast kolmandat kuud juhtus tõesti n-ö ime. „Ma kohe tundsin, et mul on rasva vähem ja mugavam on olla. See ülekaal, mis mind on vaevanud pea 10 aastat, on taandunud. See on väga hea abi, parim lahendus, mida mina olen siiani proovinud. Health Clinic Kaalulangetuskliinik pakub väga laia valikut kaalualandamisega seotud teenuseid. Nad on Eestis kindlasti kõige pädevamate arstidega kliinik kaalulangetuse küsimustes,“ ütleb ta.

Tutvu Tuomo kogemuslooga lähemalt SIIN.
Kaalulangetusravimite kohta leiad lisainfot SIIT.

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !