Tõestus, et maovähendusoperatsioon tähendab paremat elu

Maovähendusoperatsioon ja selle erinevad praktikad on ühed populaarsemad maailmas, sest need on tulemuslikud ja turvalised. Enim saavad sellest kasu ülekaalulised ja diabeedi teise tüübi käes kannatavad inimesed.

Maovähendusoperatsioone on mitmeid erinevaid: maoballoon ja maopael, mao plikatsioon ja pikisuunaline resektsioon ning maost möödajuhtiv operatsioon. Põnev fakt pikisuunalise resektsiooni kohta (tegemist on ka kõige populaarsema bariaatrilise protseduuriga) on järgmine: operatsioon eemaldab muuhulgas kõhu selle osa, mis toodab näljatunnet stimuleerivat greliini hormooni. Seega on tegemist väga efektiivse protseduuriga – saadakse n-ö lahti ca 60 protsendist murettekitavast kehakaalust.

Dr Rein Adamson on Eesti üks juhtivamaid bariaatriakirurge, ta kuulub Tallinna Kirurgide Seltsi ning on valdkonnas tegutsenud ligi 40 aastat. Hinnatud kirurgi sõnul on ülekaalulisus tänases maailmas paraku kasvav trend, mistõttu sureb juba rohkem inimesi, kui näljast tingitud alakaalulisuse pärast. “Õnnestunud bariaatriline operatsioon annab olulise motivatsiooni edasiseks paremaks ja kergemaks eluks: Sul on rohkem energiat oma lähedastega suhtlemiseks, lemmik hobidega tegelemiseks ning tööalaselt edukam olemiseks. Kokkuvõtvalt aitab maovähendusoperatsioon kaasa muutumisele parimaks võimalikuks endaks ja see on miski, mida tänapäeva ühiskonnas hädasti vaja on,” räägib dr Adamson ning jätkab: “Lisaks võivad operatsiooni tulemusena taanduda mitmed kaasuvad haigused ning võimalik on aktiivsemalt kehakultuuriga tegeleda”.

Maovähendusoperatsiooni soovitab dr Adamson kaaluda neil inimestel, kelle kehamassiindeks on üle 30. “Bariaatriliste operatsioonide arv on maailmas küll kasvav, kuid soovitame sellegipoolest proovida esmalt omal käel kaalu langetada, sest tegemist on siiski suure elumuutusega ning see otsus tuleb põhjalikult läbi kaaluda”.

Nagu eelnevast selgub on inimkonna tervist arvesse võttes just ülekaalulisus üks tõsisemaid globaalseid probleeme. Ja kuigi elustiililised muutused aitaksid selle vastu võitlemisel, on just bariaatriline kirurgia üks efektiivsemaid viise tagajärgedega tegelemisel.

Meie nõuanne on järgmine: kui Sul ei ole õnnestunud omal käel piisavalt kaalu langetada, siis on mõistlik pöörduda spetsialistide poole.

Vaatame nüüd järgmiseks, milline on kaalukirurgiast saadav käega katsutav kasu.

3 tõendit, et maovähendusoperatsioon parendab Sinu elu:

  1. Toidukogused on väiksemad (ning suure tõenäosusega ka tervislikumad). Peale kaalukirurgiat on soovitatav oma menüüd hoolega jälgida ning seda pikalt ette planeerima hakata. See mõjutab omakorda positiivselt Sinu rahakotti, sest tänu menüü pikalt ette planeerimisele on ka Sinu kulud väiksemad. Lisaboonuseks on kvaliteetsem toit, mis toetab Sinu heaolu.
  2. Sinu (sotsiaalne ja professionaalne) elu on kui lõkkele löönud, sest Sa tunned end suurepäraselt, see kiirgab Sinust välja ning on nakkav ka teistele. Ka Sinu professionaalne esitus on tunduvalt tulemuslikum, sest Sinu enesehinnang on kõrgem kui varem ning Sa suudad rohkem ja paremini. Lisaks on Sul viimaks ometi võimalik tegeleda hobidega, millega Sa oled soovinud ehk juba aastaid tegeleda, kuid pole saanud, sest üleliigne kehakaal on takistuseks olnud.
  3. Mitme numbri võrra väiksemad rõivad, mille otsimine kaubandusvõrgustikust ei pea enam peavalu olema: valik on suurem, see on ilusam, kvaliteetsem ning mitmekülgsem.

Loe lisaks maovähendusoperatsiooni kohta levivatest müütidest.

Kui Sa oled huvitatud maovähendusoperatsioonist ja enda elu paremaks muutmisest, siis võta meiega ühendust!

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !