Mao vähendamine toob kiire kaalukaotuse

Ülekaalulistel inimestel pole parema vormi saavutamiseks tihtipeale abi vaid kalorite piiramisest ning toiduhulga vähendamisest. Selleks, et meie söögiisu väheneks ja me tahaksime söömise lõpetada, peab aju saama signaali, et kõht on täis. Siin on oluline roll mao suurusel ja seedehormoonidel. Kui meie magu on väiksem, täitub see kiiremini ning ka niinimetatud näljahormoone toodetakse kehas vähem – saame lihtsamini ja kiiremalt kaalust alla võtta.

Kuidas aitab mao vähendamine kaalu alandada?

Mao vähendamine piirab söödava toidu kogust. Väiksem magu täitub söömisel kiiresti ning ajju saadetakse signaal täiskõhutundest. Inimene tarbib vähem kaloreid ja võtab kaalust alla. Protseduuri läbinud patsiendid võivad oodata 50-70% üleliigse kaalu kadumist kahe aasta jooksul pärast mao vähendamist.

Operatsioonijärgselt ei vähene tarbitava toidu kogus vaid väiksema mao arvelt, vaid võimalik on muutus ka söögiisu reguleerivate hormoonide töös. Kui söögiisu on paranenud hormoonide töö tõttu väiksem, on edaspidi ka kergem õigeid ja tervislikke toiduvalikuid teha ning pikaajalised tulemused ja hea füüsiline vorm on tagatud aastakümneteks.

Millele pöörata tähelepanu pärast maovähendusoperatsiooni?

Mao vähendamine toob lisaks kaalukaotusele kaasa olulise muutuse sinu elustiilis. Pikaajaliste tulemuste saavutamiseks ja hea tervise säilitamiseks pane rõhku järgmisele:

  • Järgi oma toitumisjuhiseid. Operatsioonijärgselt söö vaid väikseid koguseid ning arvesta arsti ettekirjutustega sööke ja jooke valides. Näiteks on oluline toit korralikult läbi närida ning vältida tasuks kaloririkkaid jooke.
  • Kontrolli oma tervist regulaarselt. Pärast operatsiooni tuleb alguses korduvalt kontrollis käia, hiljem jäävad külastused harvemaks. Soovitav on pidada ka patsiendi päevikut, kuhu paned kirja oma kaalumise tulemused, vererõhu ja pulsi ning meelolu muutused. Nii on arstil operatsioonijärgseks kontrolliks rohkem informatsiooni ning ka sul endal tulemustest parem ülevaade.
  • Ole füüsiliselt aktiivne. Lisaks toitumisharjumuste muutmisele on soovitav alustada ka treeningutega. Võimelda võid juba mõni nädal pärast operatsiooni, muud sportimisvõimalused ning koormuse suurendamine aruta kirurgiga läbi.

Mao vähendamine – millised on võimalused?

Kaalu alandada soovivate inimeste tervislik seisund ning eelistused on erinevad. Ülekaalulisuse raviks on välja töötatud nii kirurgilisi kui mitte-kirurgilisi lahendusi. Kui soovid üleliigsest kaalust vabaneda ja kaalud maovähendusoperatsiooni, aitab bariaatrilise kirurgia spetsialist leida just sulle kõige sobivama lahenduse.

Loe lisaks

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !