Kuidas maovähendusoperatsioon Sinu jõulud päästab

Käes on november, mis tähendab, et ega need jõuludki enam kaugel ole. Selleaastased pühad tulevad aga ekstra nauditavad, sest liigselt täis kõht ei tekita enam ebamugavust ning tulemata jäävad ka jõulude järgsed liigsed kilod. Kuidas see võimalik on? Tegelikult on lugu väga lihtne: maovähendusoperatsioon aitab piirata söödava toidu kogust, magu täitub söömisel kiiresti ning ajju saadetakse signaal täiskõhutundest. Et voila!

Dr Martin Adamson, The Health Clinicu kirurgilise meeskonna mitmekülgne spetsialist on kogenud bariaatria- ja kõhuseina rekonstruktiivkirurg.

“Operatsiooni olemus on väga lihtne: osa maost eemaldatakse, tänu millele on alles jääv magu varasemast märgatavalt väiksem. Kaasneb söögiisu alanemine ja söödava toidu koguse vähenemine. Nii jääb tarbitav kaloraaž väiksemaks ning hakkab langema ka kehakaal,” selgitab dr Adamson ning paneb südamele, et püsiv kehakaalu langus eeldab ka elustiili muutust, mis peab väljenduma süstemaatilises ja teadlikumas toitumises ja füüsilise aktiivsuse mõõdukas tõusus. “Liigse kehakaaluga patsiendi aitamine on terve meeskonna töö. Üksnes operatsioonist võib jääda väheks, seega soovitan kliiniku valimisel uurida, kes kuuluvad sealsesse bariaatria meeskonda ja kui põhjalik on nende patsiendi jälgimise kalender”.

Dr Adamson rõhutab ka, et kuna lähenemas on see aeg aastast, mil liigsöömine on enim päevakorras, siis tuleks ennetavalt käia bariaatriakirurgi vastuvõtul, et kehakaalumure otsustavalt seljatada.

“Nii möödub jõuluaeg tervislikumalt ning ka uue aasta lubadused saab suurema tõenäosusega täidetud. Maovähendusoperatsioon on unikaalne investeering, sest see võimaldab osta endale tervist ja aega”.

Mis on maovähendusoperatsioon?

Maovähendusoperatsioon on kui katustermin, mis koondab enda alla erinevaid protseduure, mille abil on võimalik võidelda rasvumise ja liigse kehakaalu vastu. Senine kogemus näitab, et kahe aasta jooksul pärast mao vähendamist kaotad Sa suure tõenäosusega 50-70 protsenti oma üleliigsest kaalust.

Kuidas see töötab? Siin mängivad rolli väiksemad toidukogused ja muutus söögiisu reguleerivate hormoonide töös. Järgnevalt on edaspidi kergem teha õigeid ja tunduvalt tervislikumaid toitumise valikuid.

Kaalukirurgia võimalused:

Tegemist on pakettidega, mis teeb kogu protseduuri võimalikult mugavaks. Paketid sisaldavad eel- ja järelkontrolli, konsultatsiooni, analüüse ja uuringuid, operatsiooni ennast, haiglakohta ning toitumis- ja tegevusplaani edasiseks.

NB! Protseduurid on oma olemuselt kõik veidi erinevad, tutvu nendega kindlasti enne kirurgiga konsulteerimist lähemalt.

3 põhjust miks maovähendusoperatsioonile minna:

  1. Sinu toidueelistused ning söömiskäitumine, sh ka üldine suhtumine endasse ja ümbritsevasse muutub drastiliselt paremuse suunas.
  2. Tänu muutunud toidueelistustele ja üldisele suhtumisele langeb Sinu kaal ning paranevad mitmed rasvumisega seonduvad haigused ja konditsioonid (näiteks 2. tüübi diabeet, kõrge vere kolesteroolisisaldus, kõrge vererõhk ja uneapnoe).
  3. Kahest eelnevast punktist tulenevalt paraneb Sinu üldine enesetunne ja minapilt, Sa saavutad hea füüsilise vormi ja suure tõenäosusega pikeneb Sinu elu.

Konditsioonid, mille puhul protseduur on vastunäidustatud:

Teadaolevalt on mõned konditsioonid, mille puhul on maovähendusoperatsioon vahel vastunäidustatud. Toome siinkohal välja seitse. Kui Sul on midagi nimekirjast diagnoositud, siis konsulteeri kindlasti arstiga.

  • Psüühikahäired;
  • Rasedus;
  • Maksatsirroos;
  • Crohni tõbi;
  • Hormoonravi;
  • Krooniline pankreatiit;
  • Muu parasjagu põetav haigus;

Loe kindlasti ka selle kohta, milline on Sinu elu peale kaalukirurgiat.

Kui Sul tekkis soov meiega maovähendusoperatsioonist rääkida, siis võta aga julgelt ühendust!

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !