Arvamus, et kaaluprobleemid on tingitud vaid valest toitumisest, ei pea paika!

Kogenud kaalukirurgi dr Rein Adamsoni ligi 20 aasta pikkune kogemus ülekaaluliste patsientidega ütleb, et kõiki kaaluprobleeme vaid toitumise süüks panna ei saa. Tema juurde leiavadki enamasti tee need inimesed, kellel järjekordsest dieedist või imetrennist kuulmine meele mõruks teeb.

„See, mis Eestis inimeste kehakaaluga toimub, on murettekitav,“ räägib dr Rein Adamson. Tema sõnul on eriti suur murekoht täisealised mehed, kelle seas on rohkem ülekaalus või rasvunuid, kui normaalkaalus inimesi. Adamsoni sõnul on kindlasti tagamaaks suuremad muutused ühiskonnas ja eluviisis: “Ei saa öelda, et kaalu taga on ainult toitumine. Peaksime rääkima ka stressist ja ületöötamisest, alkoholist, kroonilistest haigustest ja kasvavast ekraaniajast.”


suurim kaalukirurgia meeskond eestis
Bariaatriakirurg dr Rein Adamson on ülekaaluliste patsientidega töötanud juba ligi 20 aastat.

“Kahjuks on üldlevinud arvamus, et kõik on kinni vaid toitumises ja ülekaalu all kannatajaid utsitatakse imedieete pidama,“ räägib Adamson. Ta ütleb, et need,  kes on proovinud ülekaalu edutult teiste meetoditega kontrolli alla saada, jõuavad lõpuks maovähendusoperatsioonini. “„Kuna rasvumine on kogu maailmas suur probleem, siis kogu valdkond areneb kiiresti. Kui aga inimesel on täna ja kohe vaja lahendada tõsine ülekaalu probleem, siis enamasti neile kaalukirurgiast tõhusamat ravi ei ole,“ räägib kogenud kirurg.

Tema sõnul võimaldavad kaalulangetusoperatsioonid kõige enam kaalunumbrit muuta. „Olenevalt protseduurist on võimalik 50-85% üleliigse kehakaalu kadumine kahe aasta jooksul pärast mao vähendamist,” räägib ta oma kogemusest operatsioonidega. Loomulikult peab ka patsient ise peale lõikust tõsiselt tööd tegema – halvad toitumisharjumused tuleb jätta minevikku. Kirurgi sõnul peab korrektuure tegema igas kaalu mõjutavas aspektis – neid päriselt ära teha on operatsiooni järgselt lihtsalt palju lihtsam.


ülekaalu põhjused
Kui kehamassiindeks on alla 35, on alternatiiviks ka medikamentoosne ravi.

Kui kaalupatsiendi kehamassiindeks on alla 35, siis on kaaluoperatsioonidele ja balloonile alternatiiviks ka medikamentoosne ravi. Ravimitest on kaalulangetuses siiani parimaid tulemusi saavutatud semaglutiidiga, mille eeliseks on see, et ära jäävad tavapärased operatsiooniriskid. Nimetatud ravimit kasutatakse ka kombinatsioonis bariaatriliste operatsioonidega – näiteks olukorras, kus patsiendil on vaja enne operatsioonile minekut kaalu langetada.

Kuidas astuda esimene samm kaalulangetuse teekonnal? Kogenud kirurgid leiavad, et iga patsiendi lugu on teisest erinev ning ühe vitsaga siin lüüa ei saa. Ülekaalu põhjuste väljaselgitamiseks ja endale sobivaima lahenduse leidmiseks tuleks ette võtta ülekaalu audit, mis aitab valida sobiva ravimeetodi või pöörduda kirurgi konsultatsioonile.

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE


Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !