fbpx

Kaalukirurgia kriteeriumid: kellele see sobib?

Vanus, ebasobilik elustiil ning haigused võivad kehakaalu drastiliselt tõsta. Probleemi vastu aitab tavaliselt elustiilimuutus: rohkem liikumist ja trenni ning vähem ebatervislikke toite. Kuid, vahel ei ole kaalu langetamine lihtne ülesanne ning tarvis on võtta appi tõsisemad meetodid ehk kaalukirurgia. Siinkohal tuleb arvestada aga sellega, et päris kõigile kaalukirurgia ei sobi. Uurime tänases blogis, millised on kaalukirurgia kriteeriumid.

The Health Clinicu hinnatud kirurg dr Martin Adamson soovitab kaalukirurgia konsultatsioonile tulla, kui kehakaal on kiiresti tõusnud või on tegemist kauaaegse murega kehakaalu pärast.

“Ravi hilinemise tõttu võivad välja lüüa kroonilised haigused, mille ravimine võib keeruliseks osutuda. Rasvumine on mitmepalgeline haigus, seda nii tekkepõhjustelt, avaldumise viisilt kui ravivõimaluste hindamisellt. Raviotsuse tegemisel arvestame me lisaks kehakaalulele ka patsiendi harjumuste ja eesmärkide ning kindlasti ka kaasuvate krooniliste haigustega. Viimaste puhul tuleb ennekõike pöörata rõhku just diabeedile,” räägib Martin Adamson ning lisab, et kirurgilise ravi puhul saab valida mitme erineva meetodi vahel, lähenemine võimaldab maksimaalset individuaalset lähenemist. “Hea on tõdeda, et inimeste terviseteadlikkus suureneb ja konsultatsioonile pöördujaid ning abi saajaid on päev-päevalt üha rohkem,” sõnab kirurg lõpetuseks.

Kuidas aga jätkub kaalukirurgia teekond peale seda, kui Sa oled otsuse teinud, et soovid just nõnda oma kaalu langetada? Tegemist on tiimitööga. Patsientide sobivust hindavad tavaliselt toitumisnõustaja, kirurg ja parimal juhul ka psühholoog. Sest kindlasti pead Sa lisaks heale üldisele tervisele olema ka vaimselt tugev, et operatsioon ja sellele järgnev periood oleks võimalikult kerge.

NB! Nagu iga kirurgilise protseduuriga, on ka kaalukirurgia puhul tarvis arvestada võimalike riskidega.

Operatsiooniks vajalikud kaalukirurgia kriteeriumid on järgmised:

  • Trenn ega dieet ei ole pika aja vältel aidanud. Regulaarne treening, üldfüüsiline aktiivsus ja tervislik toitumine on küll normkaalu aluseks, kuid on ka erijuhtumeid, mil kumbki neist kahjuks ei aita. Sellisteks juhtudeks ongi kaalukirurgia, mis probleemi käes vaevleja hädast välja aitab. Neid juhtusid reguleerivad omakorda üleüldised kaalukirurgia kriteeriumid, mida järgivad bariaatriaga tegelevad kirurgida üleilmselt.
  • Kehamassiindeks on 40 või rohkem. Kaalukirurgia tuleb jutuks siis, kui kehamassiindeks on tõusnud juba üle 40. Teadmiseks, et normaalne kehamassiindeks jääb vahemikku 19-25. Kehamassiindeks on suurus, mis näitab pikkuse ja kaalu suhet. Seda saab mõõta siin.
  • Kehamassiindeks on 35 või rohkem ning Sul on mõni tõsine haigus, nt teise tüübi diabeet, kõrge vererõhk või uneapnoe.

Lisaks võetakse arvesse toitumisalast- ja kaaluajalugu, meditsiinilist ning psühholoogilist olukorda, motiveeritust hoida operatsioonijärgset tervislikku elustiili ja vanust.

Millised on kaalukirurgia võimalused The Health Clinicus?

  • Maoballoon (2450/3150 eurot)
  • Maobandaaž (4500 eurot)
  • Mao plikatsioon (4500 eurot)
  • Mao pikisuunaline resektsioon (5150 eurot)
  • Maost möödajuhtiv operatsioon (5150 eurot)
  • Mini-bypass operatsioon (5150 eurot)

Kui Sul tekkis kaalukirurgia vastu huvi, siis võta meiega ühendust!

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !