Kaalukirurgia aitab kaotada kaalu ja ravida diabeeti

Ülekaal ja rasvumine soodustavad erinevate haiguste tekkimist ning kulgu. Samal ajal raskendavad mitmed haigused, näiteks diabeet ja hormonaalsed tasakaaluhäired, kaalu alandamist. Sellises olukorras on kaalu alandamiseks motivatsiooni säilitamine ja tulemuste saavutamine üpris keeruline. Kui sinagi oled taolises situatsioonis, siis kaalukirurgia on heaks väljapääsuks, sest lisaks kiirele kaalukaotusele annab see ka tõuke elustiili muutuseks.

Kaalukirurgia on efektiivne II tüüpi diabeedi ravis

Kui sul on II tüüpi diabeet, siis sinu keha teeb kehva tööd süsivesikute energiaks muutmisel ja selle tulemusena tõuseb veresuhkru tase normaalsest kõrgemale. Pikaaegne kõrge veresuhkru tase võib põhjustada südamehaigusi, halvendada nägemist, kahjustada närve ja organeid. Kuigi II tüüpi diabeedi ravis annavad tulemusi ka pidev füüsiline aktiivsus ja hoolikalt valitud toidumenüü, ei õnnestu paljudel vaid ravimite toel elustiili muutust teha ja diabeedi sümptomid ajapikku vaid süvenevad.

Mitmed uuringud on näidanud, et kaalukirurgia on II tüüpi diabeedi ravis medikamentidest ja traditsioonilistest ravimeetoditest tõhusam. Kaalu ja rasvamassi alandamine tõstab kudede insuliinitundlikkust, mistõttu võib diabeedist paranemise märke näha juba mõne päeva jooksul pärast operatsiooni.

Mõni aasta tagasi läbi viidud STAMPEDE (Surgical Treatment and Medications Potentially Eradicate Diabetes Efficiently) uuring jagas 150 II tüüpi diabeeti põdevad patsiendid kolme gruppi ja võrdles erinevate ravimeetodite tulemuslikkust. Ainult medikamente tarvitanud patsientidest saavutas 3 aasta järel soovitud veresuhkru taseme vaid 5%, maovähendusoperatsiooni läbinud patsientide hulgas oli see näitaja 38%. Enamik kaalukirurgia läbinud suhkruhaigetest sai vähendada igapäevaste ravimite võtmist või neist täielikult loobuda. Lisaks märgati kaalukirurgia läbinud patsientide hulgas ka kõrge vererõhu ja kolesteroolitaseme alanemist, mis omakorda vähendab südame-veresoonkonna haiguste riski.

Kaalukirurgia annab tõuke elustiili muutuseks

Bariaatrilise kirurgia järel saad süüa vaid väiksemaid koguseid – nii tarbid vähem kaloreid ja võtad kaalust alla. Lisaks on võimalikud muutused söögiisu reguleerivate hormoonide töös, mis omakorda lihtsustab tervislike valikute tegemist.

Meie spetsialistide eesmärk on anda sulle vahendid püsiva kaalukakaotuse, parema tervise ja heaolu saavutamiseks. Selleks nõustame sind, anname kaasa juhised ja soovitused, et kaalukirurgia tulemus oleks maksimaalne ja saavutaksid soovitud eesmärgid.

Bariaatriline kirurgia koos elustiili muutusega on efektiivne vahend nii kaalu alandamiseks kui ka erinevatest haigustest paranemiseks. Loe protseduuride kohta lähemalt SIIT.

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !