fbpx

5 probleemi, millega bariaatriline kirurgia kaalulanguse kõrvalt aitab

Kõrge kehakaaluga tegelemisel toonitatakse, et kõige tähtsam on püüda oma elu muuta tervislikumaks läbi liikumise ja tervislikuma söömise. See kõlab loomulikult hästi, aga nagu iga muu terviseprobleemiga, pole mõnikord ka kõige ilmselgematest lahendustest kasu.

Eks tunneme kõik „kilpnäärme-vabandust”, millega oma kehakaalu põhjendatakse, ja paljudel on sel puhul tõsi taga. Mõnikord võivad vabandustes peidus olla depressioon ja ärevushäired või füüsilised probleemid, mille pärast kaalutõusu ja tervisehädade nõiaringist välja ei pääsegi. Hädavajalikud ravimidki võivad kaalulangetust pärssida.

Bariaatriline kirurgia on sellisel juhul suureks abiks, sest see ei anna ainult tõuget elustiilimuudatuseks, vaid aitab selle teelt erinevaid takistusi kõrvaldada.

Viis levinud muret

Probleemid, mis elukvaliteeti ja selle kaudu kaalulangust pärsivad, aga millele bariaatriline kirurgia leevendust toob, on järgnevad:

  • Rasvumus – võib kõlada ilmselgelt, aga väärib mainimist, sest sageli ei teata millal on tegemist rasvumuse või lihtsalt ülekaaluga. Rasvumust ei põhjusta mõnikord ainult halb toitumine või vähene liikumine vaid sellele võivad “kaasa aidata” ka muud füsioloogilised faktorid.

Sõltumata seonduvatest probleemidest, on bariaatriline kirurgia kindlalt näidustatud juhul kui teie kehamassiindeks ületab 40kg/m2. Muul juhul, näiteks mõne järgneva nelja terviseprobleemiga koos, kehtib näidustus 30-39,9 kg/m2 vahemikus.

  • II-tüübi diabeet – bariaatriline kirurgia on tõhus viis diabeedi raviks. Rasvamassi alandamine tõstab kudede insuliinitundlikkust ja operatsioonile järgnev elustiilimuudatus tagab, et muutus oleks jäädav.
  • Kõrge vererõhk – kuigi seda põhjustavad erinevad faktorid nagu vanus, geenid, soola tarbimine jm, on rasvumine üks peamisi, mille kõrvaldamisel hüpertensioon leeveneb.
  • Uneapnoe – jätkuvalt on parim ravi siinkohal kaalu langetamine, mida arstid esimesena ka soovitavad. Kaalulangus võib halva unekvaliteediga olla keeruline, kuid kindlasti mitte kaalukirurgia puhul.
  • Kõrge kolesterool – Väiksemad kogused ja tervislikumad valikud söögikorras, mida bariaatrilise kirurgia abil kergem saavutada on, vähendavad kolesterooli taset vereringes.

Kas bariaatriline kirurgia on minu jaoks näidustatud?

The Health Clinic on koostanud erinevaid materjale aitamaks jõuda selgusele ja otsusele oma tervist puudutavates küsimustes. Kindlasti ei ole tegemist teemaga, mille pärast tunda häbi ja mille üle peaks üksi otsustama.

Tutvu materjaliga siin – „Bariaatriline kirurgia – hea teada”

Küsimuste puhul võta meiega ühendust.

Broneeri aeg konsultatsioonile

Leia oma sisemine
enesekindlus !